Vatikan Gizli Zaman Makinesi Chronovisor

Vatikan Gizli Zaman Makinesi Chronovisor

Bu Bir komplo teorisidir.
Peder Pellegrino Ernetti, İtalya’da Benedictine rahibiydi ve yetkin bir müzikologdu. 1965’te Milan Katolik Üniversitesi’nde çalıştı ve Gregoryen kilise ilahilerinin ses kayıtlarını modern plaklara aktarıyordu. Üniversite arşivcisi Peder Agostino Gemelli, ölmüş babasının sesini bir kaydın bitiminde duyduğunda bant aktarımının kalitesini kontrol ediyordu. Gemelli’nin babası, oğluyla ruh dünyasından iletişim kurmaya çalışmıyor, ayakkabı balmumu fiyatları hakkında başka bir adamla tartışıyordu. Gemelli’nin babası bir ayakkabıcıydı. Orijinal sesl kaydında böylesi bir şey olmadığından, Gemelli bu kayıt çalışmasının geçmişten bir olayı yakalamış olabileceğine ve bunun Tanrıdan bir ödül olduğuna inanıyordu.

ZAMAN KAMERASI YAPIMI İÇİN VATİKAN’A DİLEKÇE VERİLDİ.
Öte yandan Peder Ernetti bu fenomenin bilimsel olarak tekrarlanabilir olduğuna inanıyordu. Bir “zaman kamerası” imal etme olasılığını araştırmak amacıyla bilim adamlarından oluşan bir ekibi bir araya getirmesi için Vatikan yöneticilerine dilekçe verdi.

İSA’NIN ÇARMIHA GERİLDİĞİ SAHNE KAYDEDİLECEKTİ.

Normalde Piskopos, bilim nimetlerini İncil’in gerçekliğinin kanıtlanması için kullanmaktan rahatsız olmazdı, ancak yine de emin olmak istiyordu. Ernetti, Piskopos’a, tek amacının, İsa Mesih’in çarmıha gerildiği sahneden bir kayıt elde etmek olduğuna dair bir söz vererek onu ikna etti.
Vatikan’ın finansörleri, çağın en seçkin bilim adamlarından bazılarını görevlendiren gizli bir projeyi finanse etmek için kullanıldı. Bunlar, Amerika’ya karşı gelen Alman roket mühendisi Wernher von Braun ve atom bombasının babası J. Robert Oppenheimer’i içeriyordu.
Bilim ekibi, geçmiş olayların seslerinin ve görüntülerinin, kalan elektromanyetik radyasyon formunda kalıcı bir kayıt bıraktığını keşfetti. Bu görünmez dalgaların kaynağını kaydetmek, yükseltmek ve görüntülemek için bir cihaz kuruldu. Ona, Zaman kamerası diye tercüme edebileceğimiz, “Chronovisor” dediler.

NAPOLYON BONAPART’IN ŞÜPHELİ GÖRÜNTÜLERİ.
İlk test, tarihte yalnızca 150 yıllık görsel bir yolculuktu. Chronovisor’ın vakum tüpleri ısınırken, Napolyon Bonaparte’ın bulanık bir resmine yavaş yavaş odaklanılmaya başlandı. Ekip şaşkındı. Makinede bir şeyler yanlıştı. Fakat Oppenheimer, (atom bombasının babası) “Hayır” dedi. Napolyon’un, Saint Helena adasındaki son sürgününün cezasını çekmek için yerine başka birini göndermiş olduğu söylenen bir hikaye var. “Şimdi,” dedi, “hikayenin doğru olduğundan emin olduk.”

KAYIP BİR ROMA DÖNEMİ OYUNU KEŞFEDİLDİ.
Bilim adamları gün boyu denemeler yaptığında, Peder Ernetti’nin Chronovisor’ı özgürce kullanmasına izin verilecekti. Bu süreçte Peder eski müzik aletlerini görmek ve duymak istedi. İlk başta antik Yunan pazarları arasında boş yere arama yaptı. Yanlış yere bakıyordu. Eskilerin amfi tiyatrolarının sadece oyun sunmak için kullanılmadığını keşfetti. Müzik konserleri için de tercih edilen mekandı buraları. Romalı bir Katolik keşiş olarak Latince de çok iyi bir şekilde okuyabiliyordu. Ernetti, ikinci yüzyılın başlarında yapılan Thyestes (Roma Cumhuriyetinin şairi ödüllü) Quintus Ennius’un kayıp oyunlarından birini keşfetti.

İSA’NIN ÇARMIHTAKİ GÖRÜNTÜSÜ KAYDEDİLDİ Mİ? VATİKAN NEDEN BU GÖRÜNTÜYÜ SAKLADI.

Peder Ernetti de Piskopos a verdiği sözünü yerine getirdi. Chronovisor, neredeyse iki bin yıl geçmiş bir olay olan Roma İmparatorluğu’nun geri kalanında, Romaa valisi tarafından ölüm cezasına çarptırılan bir adamın çarmıha gerilişini belgelemek için kullanıldı. . Ne yazık ki, bu olayın kaydı Ernetti tarafından korunan Bishop dışında, kimse tarafından görülmedi ve derhal koruma altına alındı.
Günümüzdeyse CIA‘den sızan bilgilerden sonra yeni iddialar ortaya atıldı. Bu bilgilere göre Cronovisor MI6 ve CIA gibi gizli servisler tarafından kullanılıyor. Hatta bazı komplo teorisyenlerine göre CIA bu cihazı, Amerika Birleşik Devletleri politikalarının belirlenmesi aşamasında bile kullanmaktaymış. CIA’den sızan bu bilgilerden sonra uzun süredir Vatikan‘dan bir açıklama gelir mi diye bekleniyor ve bu iddiaların gerçek olup olmadığı da ayrıca merak konusu.

Önceki Antik Çağın Dehası Arşimetin Pençesi
Sonraki Kara Deliklerin Tarihi Ve Keşfi

Yazar hakkında

keykubad
keykubad 194 Gönderiler

2012 yılında yeni kimliği ve yeni bilgilerle sizlere teknoloji,web programlama,tasarim,güvenlik,internet ve programlar hakkında detaylı bilgiler vermek amaçlı kurulmuş kişisel web sayfamdır.

Yazara ait tüm yazılar

Diğer yazılarımız

Bilim ve Teknoloji 0 Yorum

Şiddet İçeren Oyunlar

Gençlerin şiddet içeren oyunlara ilgisi hız kesmeden artmaya devam ediyor. Sanal bile olsa bu kadar şiddet ebeveynleri ve eğitimcileri oldukça endişelendiriyor. Şiddet içeren oyunlarla ilgili ebeveynler nasıl önlemler alabilir ve

Haberler 0 Yorum

Yeni Bir Proje Bitimi

Merhaba yaklaşık 15-20 gün once tasarımına başladıgım e-ticaret sitesi olan minabebe tasarımını bitirdim ve yeni projelere açığım.Projelerim kısmından detaylı şekilde görüp inceleyebilirsiniz.Arada birde olsa bloguma girip yazıp çizmeye vakit arıyorum

Bilim ve Teknoloji 1Yorum

HP G62 Laptop Isınma Sorununa Çözüm

Arkadaşlar bilindiği üzere hp model laptoplarda iç fan kısmının yerleşimi yanlış dizayn edildiği için HP marka laptopların çoğunda ısınma problemi hat safhada olmaktadır. Bu ısınma ve ses sorunu hp laptopların

0 Yorum

Herhangi bir yorum yapılmamış!

İlk yazan olabilirsin bu yazıyı yorumlamak istermisin?

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.