Tüm Dünyanın Birbiriyle İletişim Kurması İçin ‘EMOJİ Dili’ Geliyor
Birleşik Dünya Devleti’nin kurucusu Enis Timuçin, bütün dünya tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek güçte olacak şekilde geliştirdikleri Emoji Dilinin, bu bağın tüm dünya insanları tarafından kurulmasında da anahtar rol oynayacağını ifade etti.

Birleşik Dünya Devleti’nin bölünerek yok olmanın değil, birleşerek var olmanın formülü olduğunu ifade eden Birleşik Dünya Devleti kurucusu Enis Timuçin, “Resmî bir dili, dini, ırkı olmayacak olan bu devlette aynı zamanda dünyadaki bütün diller geçerli olacak.” dedi.

Birleşik Dünya Devleti’nin resmî bir dili olmayacağını kesin bir şekilde ifade eden Enis Timuçin, birleşen yeni dünyada insanların birbirleriyle global bazda rahatlıkla iletişim kurabilmelerini sağlayabilmek amacıyla tüm dünyanın anlayabileceği, emojilerle geliştirilmiş ortak bir dil kullanmayı planladıklarını belirtti.

Ortak bir dile sahip olmanın aidiyet duygusunu geliştirdiğini ve Emoji Dili sayesinde insanların sahip oldukları aidiyet duygularının, dünyanın sadece bir kısmını değil tamamını kapsayacak bir hal alacağını ve böylece kendilerini sadece yaşadıkları bölgeye değil tüm dünyaya ait hissedip ona sahip çıkmak istemelerini sağlayacağını belirten Timuçin, “Böylece Birleşik Dünya Devleti, bir yandan dünyanın farklı dillerin ve kültürlerin zenginlikleriyle beslenmesine katkı sağlarken, bir yandan da emoji dilini kullanarak dünya üzerindeki tüm insanların ortak bir duyguya ve kültüre sahip olmalarını da planlıyoruz.” dedi. Bu çalışmanın çok kısa sürede hayata geçmiş olacağını vurgulayan Enis Timuçin; “Dünya üzerindeki tüm diller gelişimini tamamlamış ve bir kısır döngü içerisine girmiştir. Emoji dili ise, geleneksel dillerin aksine, her geçen gün gelişimini devam ettirmektedir. Emoji dilinin bu dinamik yapısı sayesinde ortak dil planı tahmin edilenden çok daha kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir.” dedi. Timuçin ayrıca, günümüzde renkli olarak kullanılan emojilerin renksiz hallerinin, çok eski ve kadim medeniyetler tarafından bir iletişim aracı olarak kullanıldığını ve bu dönemlerdeki tablet ve yazıtlar dikkatlice incelendiğinde, bunlarda kullanılan sembollerin emoji diliyle büyük benzerlik taşıdığının rahatlıkla görülebileceğini dile getirdi.
Timuçin, “Emoji Dili, Birleşik Dünya Devleti’nin sıra dışı özelliklerinden yalnızca bir tanesi. Aynı zamanda vatandaşlarının alım gücünü de arttırmayı hedefleyen Birleşik Dünya Devleti, vatandaşlarına tüm sektörlerde %5 ila %30 oranında anında indirim uygulayacak ya da indirim tutarını hemen o esnada hesaplarına yatıracak ama buna karşın vatandaşlarından hiçbir zaman ve de hiçbir şekilde vergi talebinde bulunmayacak. Bunun yanı sıra Birleşik Dünya Devleti vatandaşları resmi işlemleri karşılığında da hiçbir ücret ödemeyecekler. Kısacası dünyayı tüketen, insan onurunu yok eden bu sömürü düzenine karşı bir güç olacak olan yeni dünyanın insanlık düzeni Birleşik Dünya Devleti, tüm sıra dışı özellikleriyle 19 Mayıs 2019’da, yüzyıllardır birçok medeniyetin kurulduğu bu topraklardan tüm dünyaya yayılmaya hazır! Bu yenilikçi devletin vatandaşı olmak ise çok basit. Bunun için www.birlesikdunyadevleti.com adresindeki başvuru formunu doldurmanız yeterli olacak.”dedi
Günümüzde milyarlarca insanın zaten öğrenmiş ve kullanmakta olduğu emojileri bir dile dönüştürdüklerini ve uzun süredir yaptıkları çalışmalar sonucunda bu dili ciddi manada geliştirerek birçok farklı anlamı içinde barındıran bir dil haline getirdiklerini ifade eden Timuçin, üzerinde çalıştıkları bu dil sayesinde dünya üzerindeki bütün insanların birbirleriyle rahatlıkla iletişim kurmalarını sağlayacaklarını açıkladı. Dilin, insanları bir araya getirerek aralarında ortak duygusal bağlar kurdurabilme özelliği olduğuna da vurgu yapan Timuçin, bütün dünya tarafından kolaylıkla anlaşılabilecek güçte olacak şekilde geliştirdikleri Emoji Dilinin, bu bağın tüm dünya insanları tarafından kurulmasında da anahtar rol oynayacağını ifade etti.

Enis Timuçin savaştan ve kandan beslenen, İnsan onurunu yok eden, inançları birer silaha dönüştürüp kendi çıkarları uğruna insanlığı sömürerek dünyayı tüketen tüm güçleri karşısına Alacak etkin bir güç olan Birleşik Dünya Devleti herhangi bir toprak parçası üzerinde bulunmayacak ve dili, dini ve ırkı olmayacaktır.
Birleşik Dünya Devleti, Dünyaya hüküm süren sömürü düzenin kölesi haline getirilmiş olan insanlığı bu düzenin esiri olmaktan kurtarmak için ilk olarak tüm vatandaşlarının ekonomik olarak güçlenmesini sağlayacak ve bu amaçla yaptıkları her harcamanın %5 ila %30 arasındaki oranlarını karışlayacaktır. Bunun yanı sıra sömürü düzeninin baş aktörleri olan şirketler ve ülkelerin zulümleri altında ezilen halkların da yanında olarak bu zulme engel olacaktır.
Vatandaşlarımızın ekonomik özgürlüğünü yeniden eline alarak güçlenmelerini sağladıktan sonra onların içindeki masumiyeti ve merhameti yeniden canlandırarak tabiatın bozulmuş olan doğal dengesini yeniden sağlamayı hedeflemekteyiz.
Akşam’ın haberine göre Timuçin, dünya üzerindeki hassas dengeyi tekrar kurabilmek için her canlıya eşit yakınlıkta davranacak olan Birleşik Dünya Devleti, doğanın biz insanlara vermiş olduklarından yalnızca bize kadar olanını alarak dünyanın koruyucu ve besleyici olan enerjisini yeniden canlandıracaktır.
Yeni dünyanın düzeni Birleşik Dünya Devleti, yüzyıllardır dünya üzerinde bir çok medeniyetin kurulduğu topraklar olan Mezopotamyada doğmuştur ve kalbinde iyiliği, güzelliği barındıran herkese kapısı her zaman açık olacaktır.
Enis Timuçin Resmî kuruluş tarihi 19 Mayıs 2019 olacak olan Birleşik Dünya Devleti, dünyanın bir çok yerinden katılımla her dakika büyümeye devam ediyor. 19 Mayıs 2019 tarihine kadar bizlere başvuran kişilere kurucu vatandaş ünvanı verecek ve yeni dünya düzenine damga vuracak ve ayrıca bir çok avantaja sahip olacakları bu devlettin asli unsurları olarak yerlerini alacaklardır.

Timuçin ayrıca, Birleşik Dünya Devleti’nin vatandaşı olan kişiler ayni zamanda yaşadıkları ulkenin vatandaşı olmaya devam edecek ve çifte vatandaş olarak hayatlarına devam edeceklerdir. Ayrıca Birleşik Dünya Devleti, vatandaşlarından vergi adı altında hiç bir sekilde para talebinde bulunmayacağını, bu sekilde bir talep gelirse veya vaatlerimizi yerine getirmezsek vatandaşlarımız tek tarafli olarak vatandaşlığını iptal etme hakkının olacağını kesin ve net bir dille belirtmek isteriz dedi.

Kaynak
Sabah
Gerçekgündem

Yazar

2012 yılında yeni kimliği ve yeni bilgilerle sizlere teknoloji,web programlama,tasarim,güvenlik,internet ve programlar hakkında detaylı bilgiler vermek amaçlı kurulmuş kişisel web sayfamdır.

Bir yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pinle