Sigarayı Bırakma Maceram Elektronik Sigara Likit ve Sarım İşleri

Sigarayı Bırakma Maceram Elektronik Sigara Likit ve Sarım İşleri

Sigarayı bırakma maceram yaklaşık iki ay önce başladıÖnce kendi isteğimle bırakmak ve azaltma yoluna gittim normal içtiğim günlerde 15-16 adet günde içerken bırakma isteği ile ancak 12-13 sayısına düştüm.Ek olarak 4-5 aydır bisiklet ile günlük 30 km yaparak zayıflama ve kondisyon yapıyorum.Haliyle sigara bunları yaparken aşırı mani oluyordu.Zaten bırakma düşüncemde bu durumla başladı.

İlk önce yaptıgım uygulamadan sonra bir sonuç alamayınca,champix adlı sigara bırakma hapını edindim.Bu tabletin benim kullandıgım hapları 1 mg olan devam hapları olduğunu belirteyim başlangıç hapları yüksek mg olduğu için bazı yan etkilerini internette okuyup bilgi edindim.Devam hapını kullandıgımda aç karına içtiğinizde aşırı derecede bulantı yapmakta bilginiz olsun.Gelelim sonuca tabiki sigarayı bırakamadım ancak azalttığımı söyleyebilirim.Bu haplar kimyasal olduğu için güvenememekte ayrı bir düşünceydi benim için,bunu özellikle belirteyim sigarayı bırakmak cidden kafada bitmekte.El Alışkanlığı ve nikotin ihtiyacını tamamen bitirdiğinizde sigara illeti bitmiş olur.

Bu çabalardan sonra elektronik sigaraya nerden başladın diyeceksiniz abim kullanıyordu onda görüp bende almayı düşündüm ve araştırmalar sonucu aldığım cihazın Türkiyede en uygun satılanını bulup sıfır olarak aldım.

Kullandıgım cihaz: Eleaf istick pico + melo3 mini atomizer
Eleaf ECR : Sarılabilir coil olarak geçmektedir.
Likit : Kaptan Likit (kendi yapımımız) %90 VG (Bitkisel Gllycerin) %10 (PG Propoly Glycerin) Flavour Art Aroma (Satın almak isterseniz https://www.facebook.com/KaptanLikit

Cihazla gelen coilleri tükettiğim için artık kendim tel ve pamuk sarıp içmekteyim ECR Başlıklar tel ve pamuk sarılabilen tipidir.Kullandıgım cihaz ve atomizeri aşağıda vereceğim resim olarak.Cihaz hem sigara içimi,hemde ciğer çekimine uygun bir mod olduğunu ve taşınabilirliği ile başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Kullandıgım Cihaz

13935031_10154377986412453_7840977746593588774_n

 

 

 

 

 

Duman performansı ve tanıtımı

Peki normal sigarayı bırakttımmı? Evet yaklaşık 15 gündür içmiyorum.Nikotin ihtiyacını 6mg olarak elektronik sigaradan karşılıyorum ve zamanla 3mg ve 0 mg düzeyine indirip tamamen alışkanlıklarımı bırakmayı düşünüyorum.Peki elektronik sigara zararlımı ?

Kısmende olsa zararlı,normal sigara %90 zararlı ise %10 kadar elektronik sigara zararlıdır.Bu mantıkla düşünürsek artılarınıda yazayım.

1. Rahatsız edici ve ağır koku içeren duman çıkarmıyor.
2. Üstünüze kötü koku sinmiyor.
3. Dişleriniz sararmıyor.
4. Elleriniz sararmıyor.
5. Koku ve tat alma duyumlarınız değişiyor.
6. Çabuk tıkanıp yorulma durumu azalıyor.

Elektronik sigara tamamen zararsız değildir ! Bunu unutmayınız ancak normal sigaradan daha az kanserojen madde içerdiği için çok daha iyi oldugunu söyleyebilirim.Tabiki en doğrusu hepsini bırakıp sağlıklı bir yaşama merhaba demek daha iyi olacaktır.

Önceki Htaccess Dosyası ile Tüm Web Güvenlik Açıklarını Kapatmak
Sonraki Linux Tünelleme İle Yeni IP Adresi Eklemek

Yazar hakkında

keykubad
keykubad 207 Gönderiler

2012 yılında yeni kimliği ve yeni bilgilerle sizlere teknoloji,web programlama,tasarim,güvenlik,internet ve programlar hakkında detaylı bilgiler vermek amaçlı kurulmuş kişisel web sayfamdır.

Yazara ait tüm yazılar

Diğer yazılarımız

Haberler 0 Yorum

Dünyanın Uzayla Olan Sınırı Karman Hattı

Fédération Aéronautique Internationale (FAI) tarafından yapılan tanımlamaya göre ise uzayın deniz seviyesinden itibaren yaklaşık 100 kilometre yüksekte başladığı kabul ediliyor. Karman sınırı olarak bilinen bu seviye “atmosferin yoğunluğunun, bir hava

Haberler 0 Yorum

SpaceX Uzaydan İnternet Projesi

SpaceX firması bildiğiniz üzere Elon Musk’a ait olan ve uzay çalışmaları yürüten dünyaca ünlü şirketidir. İnternet bağlantılarını uzaydan verme projeleri ise çığır açan proıjelerinden biridir. Bu proje kapsamında dünyada internet

Bilim ve Teknoloji 0 Yorum

Matrix Dünyası ve Gerçek Dünyamız Film İncelemesi

Matrix filmi bir Hollywood klasiği olmaya adayken, bu üçlemenin özellikle ilk filmi üzerine yapılan yorumlar ve tartışmalar halen devam ediyor. Filmin bu kadar tartışılması, ilk olarak Matrix ile başlayan filmler

0 Yorum

Herhangi bir yorum yapılmamış!

İlk yazan olabilirsin bu yazıyı yorumlamak istermisin?

Cevap bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.