Her Mobil Uygulama Güvenli Değildir GetContact Cia Whatsapp Takip
30 Mart 2018 Yorum 0 583 Görüntüleme

Her Mobil Uygulama Güvenli Değildir GetContact Cia Whatsapp Takip

Ülkemizde fazlasıyla çılgınlık haline gelen whatsapp takip,numaramı nasıl kaydettiler,arayan numarayı görmek gibi illegal uygulamalar apple store,Google play store uygulama havuzlarında rağbet görmektedir. Hemde tam bir çılgınlık durumunda olan uygulamalar ile instagram hikayelerinde bile numarasını nasıl kaydettiler paylaşanlar mevcut. Arayan numarayı görmek için bile uygulama indirenler dolu olduğu için aslında bir şeyi elde ederken bir şeyi kaybediyorlar farkında değiller.
Öncelikle bu uygulamaların asıl amaçlarını sırayla sizlere söyleyelim;

1- Telefon rehberinize ulaşmak
2- Rehberinizdeki kişileri firmalara satmak
3- Uygulamayı yüklediğinizde mobil cihazınızda kayıtlı olan bilgileri ele geçirmek
4- İleri seviye olanlar ise banka bilgilerinize kadar alabilmektedir.

Google,Apple bunlara güvenlik sağlamıyormu ?
Çeşitli güvenlik sitelerinin analizcileri durumu farkedene kadar ne yazikki güvenlik sadece sizin dikkatinize kalıyor. Yani uygulama yapımcısı çeşitli yöntemler ile bilgi çalan kodları kripto edebiliyor. Google ve Apple analizcileri bunları farkedemezse storede yayınlanıyor. Şikayet gelene kadar iş işten geçmiş olabiliyor.
Yabancı güvenlik sitelerinde namaz uygulamasına bile virüslü içerik eklendiğini okudum. Bu yüzden indirdiğiniz uygulamalarda dikkat etmeniz gerekenleri aşağıdaki listede veriyorum.

Örnek : Namaz saatleri uygulaması indirdik.
1- Sizden konum istiyorsa ŞÜPHELİ
2- Telefon rehberinize erişmek istiyorsa ŞÜPHELİ
3- Root kök dizin erişim istiyorsa ŞÜPHELİ
Yani burada bir namaz uygulaması bu bilgileri neden ister ? sorusunu kendinize sormanız gerekiyor.
Şimdi gelelim asıl konumuza Son zamanlarda popüler olan GETContact Nedir ne yapar nasıl çalışır ?
Getcontact Nedir ?
GetContact, iOS ve Android platformları için yayınlanmış bir numara tanımlama uygulamasıdır. Diğer numara tanımlama uygulamalarından farklı olarak başkalarının rehberinde nasıl kayıtlı olduğunuzu gösteriyor
Getcontact Güvenlimi ?
Veritabanındaki bilgileri, isimini açıklamadığı uygulamalardan ve reklam servislerinden elde ediyor. Aynı zamanda uygulamayı kullanabilmek için SMS doğrulaması gerekiyor ve doğrulamadan sonra sizden bir isim-soyisim istiyor. Bu bilgiyi de veritabanına kaydediyor. Böylelikle “beni nasıl kaydetmişler” diye merak ederken kendi bilgileriniz sistemde kayıtlı olmasa dahi bilgilerinizi erişime açıyorsunuz.

Bilgileri, rehbere erişebilen uygulamalardan elde ediyor. Eğer bu uygulamanın rehbere erişim iznini onaylarsanız sizin rehberinizdeki tüm kişileri, kayıtlı isimleri ile beraber veritabanına ekliyor.
Getcontact Nasıl Silerim?
GetContact numara silme işlemi için öncelikle uygulamayı daha önce indirip kayıt olduysanız hesabınızı silmeniz gerekiyor. Hesabınızı silmek için uygulama içinden Ayarlar > GetContact Hakkında > Hesap Ayarları > Hesabı Sil seçeneği ile hesabınızı GetContact üzerinden silebilirsiniz. Hesabı ve numarası silme işlemi 24 saatin sonunda gerçekleştirilecektir. (Tabi burası biraz şaibeli)

Peki Whatsapp takip etsem ?
Etmeyin! Bu uygulamalara bile paralı hizmet sunanlar var ancak yüklerken dikkat edin rehbere ulaşım oraya buraya ulaşım izni istiyor whatsapp takip uygulaması web üzerinden işlem yapan ve api ile iletişim kurması gerekirken bu izinler nedir ?

Kısaca arkadaşlar ben onu göreyim,ben bunu takip edeyim, ondaki mesajlara bakayım derken ava giden avlanır olmayın. Size güvenliğiniz için önerim programlama yada hacking mantığını bilmeden kurban olmayın.

Önceki Gerçekten İnanamayacağınız İlginç Bilgiler
Sonraki Demir Adam Olmak Shaolin Chi Enerjisi

Yazar hakkında

keykubad
keykubad 126 Gönderiler

2012 yılında yeni kimliği ve yeni bilgilerle sizlere teknoloji,web programlama,tasarim,güvenlik,internet ve programlar hakkında detaylı bilgiler vermek amaçlı kurulmuş kişisel web sayfamdır.

Yazara ait tüm yazılar

Diğer yazılarımız

Sunucu Yönetimi 0 Yorum

Bulut Teknolojisi ve Sanallaştırma Sistemleri

İşlemci ve Ram gücü yüksek sunucuların çıkması ile birlikte sanallaştırma teknolojileride paralel olarak gelişme göstermiştir. Web sitelerini barındırma işleri haricinde kişisel bilgisayarlarımızda bile işletim sistemleri denerken,yazılım kodlaması yaparken bu teknolojiyi

Genel 0 Yorum

Dünyada Yanan Cehennem Çukuru

1971 yılından günümüze dek yanan ve Türkmenistan sınırları içerisinde bulunan bölge uzak bölgelerden dahi görülebiliyor. İlk bakışta meteor düşmesi ya da yanardağ sonucu olduğu izlenimini veren cehennem çukuru, SSCB döneminde

İnternet 0 Yorum

SSD Disk Teknolojisi ile Bilgisayarınızı Yüksek Hızlara Çıkarın

SSD (Solid State Drive – Katı Hal Sürücüsü), verilerinizi depolamak için mekanik parçalar yerine bellek yongalarından ve dahili devrelerden faydalanan sürücülere verilen isimdir. Bende kendi bilgisayarımda bu teknolojiyi birkaç yıldır

0 Yorum

Herhangi bir yorum yapılmamış!

İlk yazan olabilirsin bu yazıyı yorumlamak istermisin?

Cevap bırakın