Merhaba herkese bu podcast yayınımda 2020 yılında önemli gelişmeleri ele alacağım. 2020 felaketler yılı ancak biz bilimsel ve teknoljik olarak
yıl içinde güzel gelişmelere daha çok yer vereceğiz. Belli başlı bazı başlıkları açıklama kısmında görebilirsiniz.

Avustralya ormanlarının% 20’sinden fazlası orman yangınlarında kayboldu.Avustralya ormanlarının% 20’sinden fazlası orman yangınlarında kayboldu.
İngiltere Brexit Anlaşması İle Avrupa Birliği’nden Ayrıldı,Pentagon UFO Görüntülerini İlk Kez Yayınladı,Koronavirüs Pandemi İlan Edildi,Bilim insanları sadece canlı hücrelerden oluşan ilk robotları üretti.
Yaklaşık olarak Jüpiter’in 10 katı büyüklüğünde olan “Dev Bebek Gezegen” keşfedildi.Elon Musk, öğrenim durumu gözetmeden Tesla ekibine çalışan alacağını duyurdu.Christina Koch, uzayda en uzun süre kalan kadın astronot olarak tarihe geçti!
NASA, bugüne kadar meydana gelen en büyük kara delik patlamasını tespit etti.Çin Yutru 2 ve Chang’e-4 ile daha önce hiç görmediğimiz açılardan Ay’ı fotoğrafladı!
SpaceX’in taşıdığı astronotlar, Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaştı.Yıldız Betelgeuse’un tuhaf davranışı nihayet çözüldü.Bulunan: En eski Homo erectus kafatası
Mısırbilimciler, Saqqara’nın altındaki antik bir ölü kentinde lahit yığınları ardı ardına ortaya çıkardılar.SpaceX ayrıca Starlink uydularını fırlattı. İlk testler yapıldı.ortaya çıkan internet hizmetini ABD genelinde test etmeye başladı.
NASA ve Avrupa Uzay Ajansı, Şubat ayında Solar Orbiter’ı fırlattı ve güneşin şimdiye kadar çekilmiş en yakın görüntülerini geri gönderdi.
NASA’nın Mars’taki InSight aracı, yüzlerce deprem tespit etti. Gezegenin ay benzeri bir iç mekana sahip olduğunu ortaya çıkardılar.

daha fazlası için yayını dinleyebilirsiniz.

Yazar

2012 yılında yeni kimliği ve yeni bilgilerle sizlere teknoloji,web programlama,tasarim,güvenlik,internet ve programlar hakkında detaylı bilgiler vermek amaçlı kurulmuş kişisel web sayfamdır.

Bir yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pinle